Akademia Tańca „You & U”.

 

 

Regularne zajęcia taneczne dla dzieci i młodzieży są doskonałą formą aktywności fizycznej. Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, giętkość ciała i koordynację ruchową. Osoby trenujące nie garbią się. Aktywność fizyczna pomaga w utrzymaniu właściwej sylwetki i wagi, co zmniejsza ryzyko nadwagi i otyłości u dzieci, staje się również pozytywnym nawykiem, który towarzyszy także w życiu dorosłym.

 

Młody człowiek, który uczęszcza regularnie na zajęcia taneczne poznaje rówieśników, zawiera przyjaźnie. Wpływa to pozytywnie na zdolności interpersonalne, a także otwiera na kontakty z ludźmi. Nauka tańca ćwiczy także pamięć motoryczną, wyrabia poczucie rytmu, pozytywnie wpływa na rozwój emocjonalny i wyobraźnię dzieci.

 

Kontakt z muzyką ma również duży wpływ na psychikę młodego człowieka. Uważa się, że taniec i muzyka sprawiają, że rozwija się kreatywność. Treningi pokazują, że aby coś osiągnąć, potrzeba wysiłku. Osiąganie swoich celów (np. opanowanie nowych kroków), pochwała ze strony trenera, udane występy publiczne podnoszą samoocenę.

 

Taniec uczy też jak radzić sobie zarówno z porażkami, jak i odnosić sukcesy.

 

W naszej Akademii Tańca proponujemy Państwu:

Zajęcia dla najmłodszych w dwóch grupach wiekowych: 3 lata oraz 4-6 lat

 

Zajęcia taneczno – umuzykalniające dla 3-latków

Odbywają się raz w tygodniu przez 45 minut. Prowadzone są w formie radosnej spontanicznej zabawy z tańcem – dla dzieci jest to najczęściej pierwszy  kontakt z usystematyzowanym i przemyślanym ruchem. Podczas treningu dzieci uczą się określeń przestrzeni oraz nazw poszczególnych części ciała w powiązaniu z ruchem. Uczą się także współpracy w grupie rówieśniczej. Zajęcia takie kształtują poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną i ruchową oraz poznają proste choreografie do muzyki o różnym charakterze (hip hop, pop, muzyka klasyczna, muzyka bajkowa itp.).

 

Zajęcia taneczno – umuzykalniające dla dzieci 4 – 6-letnich

Odbywają się raz w tygodniu przez 45 minut (istnieje możliwość zwiększenia liczby zajęć do dwóch razy w tygodniu). Prowadzone są w formie zajęć tanecznych z elementami gimnastyki korekcyjnej i rytmiki, czyli swoiste poznawanie świata muzyki i tańca poprzez gry, zabawy taneczne i naukę choreografii. Zajęcia takie dają gruntowne podstawy do dalszej edukacji tanecznej: kształtują poczucie rytmu, gibkość i sprawność fizyczną dzieci, zapoznają dzieci z elementami każdego stylu tanecznego, uczą je czerpania przyjemności z ruchu, tańca i muzyki.

 

Zajęcia dla grup wiekowych 7 – 10 lat oraz 10 – 12 lat

Odbywają się raz w tygodniu przez 60 minut (istnieje możliwość zwiększenia liczby zajęć do dwóch razy w tygodniu). Taneczny mix prowadzony w formie zajęć podnoszących sprawność fizyczną, gibkość a także muzykalność. Trening opiera się na gruntownej rozgrzewce (gimnastyka, rozciąganie i wzmacnianie) połączonej z nauką techniki tanecznej (podstawy jazzu i tańca klasycznego) oraz nauce choreografii  stylu show Dance. Zajęcia opierają się na charakterystycznych blokach: 1 – zabawy taneczno – ruchowe; 2 – rozgrzewka: ćwiczenia koordynacyjne, rozciąganie, wzmacnianie; 3 – podstawy techniki tanecznej; 4 – choreografia.

 

Chcesz zapisać swoją pociechę na nasze zajęcia w sezonie 2014 – zadzwoń:

500 – 878 – 358

Masz pytania – napisz:          urwissanok@tlen.pl

Email nie będzie publikowany

Przykładowa strona

Twój Wpis:


Lubisz nas?

Newsleter

Chcesz otrzymywać na swoją skrzynkę email informacje
o naszych specjalnych promocjach dla twoich dzieci?

Zapisz się na nasz newsleter a pierwszy dowiesz się o super atrakcjach jakie przygotujemy